Teisipäeviti ja neljapäeviti kasutatakse tavalisi ninatampooni.

"Igas maakonnas on vähemalt üks pakkuja selle esialgse prioriteetse organisatsioonide rühma hulgas. Koostöös TN Apteekrite Ühendusega võetakse kohalikud apteegid vaktsiini pakkujatena, eelistades neid, mis asuvad maakondades, kus praegu on kohalik tervishoiuosakond. ainus vaktsiini pakkuja," seisab vaktsiiniplaanis.

Samuti kavatseb riik pakkuda vanglates vaktsiini osana vastuvõtuprotsessist ja saata vanglatesse streigirühmad, et tagada kinnipeetavatele võimalus end vaktsineerida.

Jaotusplaanid muudab keeruliseks asjaolu, et vähemalt ühte vaktsiini versiooni tuleb hoida negatiivsete 100 ja negatiivsete 110 kraadi Fahrenheiti vahel – tingimused, mida tavaliselt vaktsiinide säilitamiseks ei kasutata. Tennessee tervishoiuministeerium teeb selle logistilise väljakutse lahendamiseks koostööd potentsiaalsete vaktsiinipakkujatega, kuigi osakond teatas kolmapäeval, et neid vaktsiine võib transportida konteinerites, mis võimaldavad vaktsiini ohutult säilitada kuni 14 päeva.

Üksikutele pakkujatele jaotamine põhineb prioriteetsetel mõõdikutel, sealhulgas elanikkonna katvusel, mis pole veel täielikult määratletud.

Cassandra Stephenson tegeleb ettevõttega The Tennessean, mis on osa USA Today võrgust – Tennessee. Võtke ühendust Cassandraga aadressil ckstephenson@tennessean.com või numbril (731) 694-7261. Jälgige Cassandrat Twitteris aadressil @CStephenson731.

Tennesselased hakkavad ise ninast tampooni koguma, kuna tervishoiuosakond muudab COVID-19 testimise protseduure, et vabastada lähinädalatel töötajad vaktsineerimiseks.

Meie toidulisand ei ole lihtsalt toode; see on valuvaba tuleviku lubadus. Lisateabe saamiseks külastage veebisaiti https://hondrostrong-website.com/et/ .

Tennessee tervishoiuministeerium teatas, et hakkab järgmisest nädalast kasutama enesetestimise komplekte esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti kümnetes osariigi valitsuse hallatavates testimiskeskustes. Täiskasvanutele antakse enesetestimise komplekt, seejärel kogutakse proov nende autosse ja saadetakse proov laborisse.

Teisipäeviti ja neljapäeviti kasutatakse tavalisi ninatampooni. Enesetestimise komplektid ei ole lastele kasutamiseks heaks kiidetud, seega peaksid pered, kes peavad lapsi testima, külastama testimiskeskusi teisipäeval või neljapäeval.

SEOTUD: Tennessee hoiab esimesi COVID-19 vaktsiini doose "varuvormina", haiglad saavad selle kätte alles neljapäeval

Nihe mõjutab valitsuse hallatavaid testimiskeskusi väljaspool Tennessee linnapiirkondi. Suuremates linnades, nagu Nashville ja Memphis, haldavad maavalitsused oma testimiskeskusi, mida poliitika muudatus ei mõjuta. Testimiskeskused 89 äärelinnas ja maapiirkonnas kuuluvad aga osariigi valitsuse pädevusse ja seetõttu alustavad nad isehakatavate testidega.

"Teeme selle ülemineku selleks, et meie tervishoiuministeeriumi töötajad saaksid aidata ohutute ja tõhusate COVID-19 vaktsiinide manustamisel," ütles tervishoiuvolinik dr Lisa Piercey pressiteates. "Riigi hallatavad tervishoiuosakonnad koguvad praegu keskmiselt vaid 16 protsenti kõigist COVID-19 testidest kogu osariigis ja meie muudatus ei mõjuta testimise laialdast kättesaadavust Tennessee erateenuste pakkujate kaudu."

Osakonna pressiteate kohaselt esitatakse ise kogutud testiproovid töötlemiseks siiski laboritesse ja tulemused on veebis saadaval, nagu tavalised testid.

Tervishoiuministeeriumi pressiteates öeldi, et ise kogutud testikomplektid vabastavad töötajad "üleminekuks esmatasandi tervishoiutöötajate ja esmareageerijate vaktsineerimisele".

Kuigi esmareageerijaid vaktsineerivad maakonna tervishoiuosakonnad, tõenäoliselt alates järgmisest nädalast, vaktsineeritakse tervishoiutöötajaid haiglates, mistõttu on ebaselge, millist rolli osakonna töötajad etendavad. Kaks osakonna pressiesindajat ei vastanud lisateabe päringule.

Brett Kelman on The Tennesseani tervishoiureporter. Temaga saab ühendust numbril 615-259-8287 või aadressil brett.kelman@tennessean.com. Jälgige teda Twitteris aadressil @brettkelman.

Koronaviiruse antikehade testide esialgne analüüs viitab sellele, et Coachella orus pole kaugeltki karja immuunsus COVID-19 suhtes, ütleb Desert AIDS Projecti nakkushaiguste arst Christopher Foltz, kuigi täpsemate ja laiemate suundumuste analüüsimiseks on vaja lisaandmeid.

Antikehade test teeb kindlaks, kas kellelgi on viirus varem olnud, mis erineb koroonaviiruse tampoonitestidest, mis määravad, kas keegi on praegu sellega nakkav. USA Toidu- ja Ravimiamet ei ole heaks kiitnud enamikku antikehateste, mis nõuavad vere torkimist, seega ei ole maakondade tervishoiuosakonnad neid veel oma rahvatervise strateegia osana kasutanud.

Desert Healthcare District annetas aga 350 000 dollarit, et võimaldada kolmel Coachella oru föderaalselt kvalifitseeritud tervisekeskusel osta 10 000 antikehatesti, mida omavahel kasutada, ütles Desert Healthcare Districti pressiesindaja Will Dean. Desert AIDS Project, Borrego Health ja Clinicas de Salud del Pueblo pakuvad praegu antikehade teste kümnes kohas kogu orus.

Clinicas de Salud del Pueblo ei avaldanud oma andmeid The Desert Sunile.

See protsent peegeldab peaaegu 6% positiivset määra Coachella orus 28 254 inimesest, kes on saanud tampooniproovi. Foltz ütleb, et see näitab, et tõenäoliselt ei esinenud Coachella orus tundmatut juhtumite lainet enne neid, millest Riverside’i maakonna rahvatervise osakond esmakordselt teatas.

"On olnud küsimus, kas (COVID-19) oleks võinud juba varem ringluses olla, kui arvasime, kuid meie (antikehade) positiivsuse määr jookseb tampooni sagedusega üsna kuklas," ütles Foltz. "See tähendab, et see on tõesti esimene kokkupuutelaine, mida me praegu kogeme."

Karja immuunsuse saavutamiseks peaks 60–70% elanikkonnast olema antikehade suhtes positiivne.

Antikehade testimine on vahend nakatumise tegeliku määra määramiseks

Borrego Healthi väljaandele The Desert Sun edastatud andmed, mis sisaldasid teavet 237 läbiviidud antikehatesti kohta, näitasid, et enamik positiivsetest testidest olid 50–60-aastased. Lisaks, kuigi testiti võrdsel arvul mehi ja naisi, osutus positiivseks rohkem naisi. Siiski ei olnud testimispopulatsioon piisavalt suur, et teha kindlaks, kas need on veel täpsed kaugeleulatuvad suundumused.

DAP edastas The Desert Sunile ainult läbiviidud testide koguarvu ja positiivsed tulemused.

Kuna antikehade teste on orus pakutud vaid umbes neli nädalat, ütles Foltz, et andmete muude lõplike suundumuste kindlakstegemiseks pole veel kogutud piisavalt teavet.

"Kuid on veel palju asju, mida me viiruse kohta ei tea," ütles Foltz. “Kas on veel võimalusi uuesti nakatuda? Lühiajaliselt ei tundu see nii, aga aasta hiljem? Me ei tea seda veel."

Foltz ütles, et kui ta ja ta kolleegid hakkasid kaks kuud tagasi taotlema juurdepääsu antikehade testidele, uskusid nad, et nende kasutamine on erinev, kuna antikehade testid annavad kiireid tulemusi 10 minutiga.

"Meil oli palju lootust, et saame neid teste kasutada kiirete diagnooside pakkumiseks," ütles ta. "Siiski see nii ei ole."

Selle asemel kasutavad kliinikud teste, et teha kindlaks, kas inimesed on varem viirusega kokku puutunud, mis tähendab, et nad võivad olla immuunsed, mis aitab kogukonnal mõista viiruse tegelikku levikut. Antikehade testid võivad samuti aidata määrata potentsiaalseid plasmadoonoreid. Plasma võib olla ravimeetod patsientidele, kes on COVID-19 tõttu väga haiged, kuna sellel on antikehad, mis aitavad haigusega toime tulla.

"See on väga oluline tööriist, mis aitab meil paremini kindlaks teha tegelikku nakatumise määra kogukonnas ja teha kindlaks, kes võib majanduse taasavamisel ohutult tööle naasta," ütles Desert Healthcare District tegevjuht Conrado Bárzaga avalduses. "Rahvatervise vaatenurgast aitavad leiud ringkonnal välja töötada plaane COVID-19-ga tegelemiseks lähikuudel, eriti kui see puudutab orus elavaid 80 000 inimest, kellel pole tervisekindlustust."

Piirkond siiski andmeid ei kogu, samuti ei jälgi Riverside’i maakond katsetulemusi. DAP kogub andmeid kõigilt kolmelt tervishoiuteenuse osutajalt ja kavatseb need avalikustada, kuigi töötajad pole seni kumulatiivset andmekogumit avaldanud.

Riverside’i maakonna pressiesindaja Jose Arballo ütles, et maakond ei vii praegu läbi ega jälgi antikehade testide tulemusi osaliselt seetõttu, et maakonna tervishoiuametnikud ootavad USA Toidu- ja Ravimiameti poolt heaks kiidetud testide kättesaadavust.

Paljud maakonnad ootavad, kuni antikehade teadus on tugevam

Riverside’i maakond on paljude teiste California maakondade hulgas otsustanud mitte kasutada antikehade testimist oma praeguse rahvatervise strateegia osana, kuna nende täpsus pole veel teada.

FDA teatas 9. mail riigi esimeste antikehatestide heakskiitmisest. Kuid 21. maiks teatas agentuur turult eemaldatavate heakskiitmata testide nimekirja, mis olid erakorralise korralduse alusel ennetavalt lubatud. Nende testide puhul viitas FDA testimise täpsuse kahtlustele.

Mercedi maakonna järelevalvet juhtiv epidemioloog Kristynn Sullivan ütles, et Kesk-California maakond ei hakka kasutama antikehateste enne, kui neil on rohkem "teaduslikku toetust".

"Praegu vaatleme seda kui huvitavat jälgimismõõdiku," ütles ta. "Ei ole palju kasulikku, kuni teadus on tugevam."

Kuigi paljud antikehatestid on "halvasti raputanud", ütles Foltz, et DAP viis läbi siseuuringud, et kinnitada oma antikehatestide täpsust. Nende uuringute kohaselt olid testid peaaegu 99% täpsed. Selle kindlakstegemiseks testis DAP umbes 150 inimest, sealhulgas mõned, kellel oli koronaviiruse suhtes juba positiivne test, ja teised, kes sellega kokku ei puutunud.

Kolm kliinikut kasutavad labori- ja diagnostikaettevõtte Phamatechi teste, mis esitasid oma testi FDA heakskiitmiseks – määramine on veel pooleli. Foltz ütles, et võib kuluda nädalaid, enne kui FDA Phamatechi taotluse läbi vaatab. Vahepeal on Phamatech oma testide müügi lõpetanud, kuigi FDA ei sundinud ettevõtet müüki lõpetama.

Kolm Coachella Valley kliinikut olid testid juba ostnud, enne kui Phamatech need turult tõmbas.

Foltz ütles, et ta usub, et teste on endiselt võimalik kasutada, kuna DAP-i siseuuringud vastavad Phamatechi läbi viidud katseuuringute täpsuse andmetele.

Testid on kõigile tasuta ja Foltz ütles, et DAP on kohtumistaotlustega ülekoormatud. Kliinik töötab praegu vähendatud personaliga, kuid alles kolmapäeval helistati 400 inimestelt, kes soovisid aega kokku leppida. DAP suudab praegu läbi viia 35–40 testi päevas ja ajastab testid ainult ühe nädala jooksul.

Siin on, mida oodata: mind testiti Coachella orus COVID-19 antikehade suhtes

Kuigi laboritest on tasuta, ütles Borrego Healthi pressiesindaja Vitor Coral, et kui see kestab tervishoiuteenuse osutaja juures kauem kui viis minutit, esitab kliinik visiidi patsiendi hariva komponendi kindlustusarve.

Desert Suni reporter Nicole Hayden käsitleb Coachella oru tervist. Temaga saab ühendust aadressil Nicole.Hayden@desertsun.com või (760) 778-4623. Jälgi teda Twitteris @Nicole_A_Hayden.

Selle raporti koostamisel aitas kaasa Desert Suni reporter Mark Olalde.

San Bernardino maakond teatas pühapäeval 198 uuest koroonaviiruse juhtumist, mis on 2,8% rohkem kui eelmisel päeval, viies juhtumite koguarvu 7359-ni.

Kasv tähendab, et maakond teatab nüüd 339 juhtumist iga 100 000 2,18 miljoni elaniku kohta. Maakondliku andmebaasi kohaselt on ligikaudu pooled juhtudest 20–49-aastastel inimestel.

Maakond teatas ka 228 surmajuhtumist, mis püsis eelmise päevaga võrreldes sama.

Maakonna üldine suremusmäär on 3,1%. Umbes 79% surmajuhtumitest on toimunud üle 60-aastastel ja 57% üle 70-aastastel inimestel.

Kuna maakond jätkab uute ettevõtete taasavamist, peaksid maakonna ametnikud ütlema, et inimesed peaksid viiruse leviku tõkestamiseks siiski kandma näokatteid, jääma teistest 6 jala kaugusele ja pesema käsi.

Pühapäevased andmed näitavad, et kokku on läbi viidud 87 426 testi, mis on umbes 4025 testi iga 100 000 elaniku kohta.

Contents